Černá himalájská sůl Kala namak Purity Vision 1,2kg - ajurvédská koupelová sůl, uleví zatuhlým svalům - 8595572902354
Sdílej se svými přáteli

Černá himalájská sůl Kala namak Purity Vision 1,2kg

Skladem

Indie

8595572902354

Soli do koupele Purity Vision

1.2 kg

222 Kč S DPH

ks

Černá himalájská sůl Kala namak Purity Vision 1,2 kg

Černá himalájská sůl Kala namak jako ajurvédská koupelová sůl se hodí pro všechny typy pokožky, zejména je vhodná při kožních problémech, jako je lupénka, alergie nebo ekzémy. Vulkanická sůl dodává pokožce důležité minerální látky, přispívá k jejímu prokrvení a lehce ji tonizuje.

Během koupele sůl proniká do kůže, proto ji oceníte při křečových žilách nebo revmatismu. V menší koncentraci je výborná také pro relaxační koupele. Navodí příjemný pocit úlevy po fyzické i psychické vyčerpanosti. Uleví rovněž při nachlazení. Ponořte se do relaxační lázně s vulkanickou solí Kala namak a ulevte zatuhlým svalům.

Vznik himalájské soli Kala namak

Naše přírodní vulkanická sůl Kala namak pochází z oblasti indického Himaláje. Je těžena z 250 milionů let starých ložisek soli. Ajurvédská sůl je zbarvená do červeno­šedého odstínu. Díky vysokému obsahu hořčíku, chloridu, sirných sloučenin, železa, chlorovodíku a vápníku má pronikavě sirné aroma.

Použití černé himalájské soli

Terapeutická koupel

Ajurvédská sůl je zvláště vhodná pro sirné koupele indikované při kožních problémech, bolesti nohou a onemocnění kloubů. Zlepšuje prokrvení pokožky a posiluje její obranyschopnost. Pro zahřívací sirnou koupel přidejte do připravené lázně, která má teplotu 36-38°C, tři vrchovaté polévkové lžíce soli. Koncentraci lze podle potřeby navýšit až na poměr 1:100, tedy 1kg soli na 100 litrů vody.

Tímto krokem dosáhnete osmotického efektu, který vede k vylučování škodlivých látek z těla. Jev nastává například při pobytu v moři, kdy je koncentrace soli v mořské vodě vyšší než v těle, a proto tělo vylučuje vodu se škodlivinami. Při horké koupeli se uvolňuje sirovodík, který je charakteristický svým pronikavým odérem připomínající vařené vejce. Sílu tohoto sirného aroma můžete zmírnit několika kapkami oblíbeného esenciálního oleje.

Relaxační koupel

Vytvořte si domácí wellness s vulkanickou solí, která uvolňuje napětí ve svalech, napomáhá k jejich regeneraci, odbourává stres a dopřeje příjemný relaxační zážitek. Stačí nasypat do teplé lázně jednu polévkovou lžíci soli a nechat ji rozpustit.

Pro navození úplného odpočinku mysli přidejte do koupele vonné bylinky a esenciální olej. Tento postup můžete střídat s variantou, kdy se naložíte do vany s teplou vodou po dobu jedné hodiny. Poté nasypete lžíci himalájské soli a budete relaxovat dalších dvacet minut. Účinek relaxu můžete podpořit oblíbenou hudbou, vonnými tyčinkami a zapálenými svíčkami. Nehledě na to, jaké alternativě koupele podlehnete, po lázni budete mít krásně hladkou a vláčnou pokožku.

Uchování koupelové soli

Koupelovou sůl uchovávejte na suchém místě při pokojové teplotě.

Složení produktu

INCI: černá himalájská sůl Kala Namak/ Sodium Chloride