Gel na praní Sonett NEUTRAL 2l - vhodný pro alergiky i osoby s citlivou pokožkou, na praní při teplotách od 30°C do 95°C - 4007547501829
Sdílej se svými přáteli

Prací gel pro alergiky Neutral - 2l

(8)

Skladem

Německo

4007547501829

Sonett Neutral pro alergiky a citlivou pokožku

2 l

207 Kč S DPH

ks

Varianty 0

Prací gel pro alergiky Sonett Sensitive 2 l

Řada Sensitiv Neutral určená pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo pro ruční praní i praní v pračce při teplotách od 30°C do 95°C. Speciální složení bez éterických olejů, konzervantů a barviv nedráždí ani tu nejcitilivější pokožku.

Dávkování

 • 1 uzávěr = 40ml
 • ruční praní: 40ml na 5l vody
 • při teplotách od 50°C přidejte 60ml bělidla Sonett
 • praní v pračce: na 4,5kg prádla
 • měkká voda: 50 - 100ml
 • středně tvrdá voda: 100ml + 40ml změkčovadla
 • tvrdá voda: 100ml + 60ml změkčovadla

Zvláštnosti produktu

Zvláštní energeticky úsporná metoda zmýdelňování, použití olejů a éterických olejů z ekologického zemědělství a na tekutý prací prostředek vyloženě příznivý poměr ceny k množství vypraného prádla, to jsou vynikající znaky tohoto produktu.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek

Mýdlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleje se v tomto tekutém pracím prostředku vzájemně posilují a doplňují. Při výrobě mýdla se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. Mýdlo jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny pro proces praní nezbytné vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a nesení.

V tomto účinku je mýdlo zesilováno cukrovým tesidem a deriváty kokosového oleje, které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin.

Zároveň je touto kombinací odstraněna nevýhoda mýdlo, kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. Alkohol, který se získává zkvašením rostlinných škrobů, slouží k tomu, aby byl prací prostředek udržován v tekutém stavu, a umožňuje tak vysokou koncentraci aktivní čisticí látky.

Biologické odbourávání

Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání).

Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.

Upozornění: za teplot pod 10°C se produkt mění, poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Zásady ekologické drogerie Sonett

 • Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru.
 • Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.
 • Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou EKO certifikátů.
 • Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
 • Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
 • Celý obal je recyklovatelný.

Složení produktu

INCI: Aqua, potassium soap*, alkylpolyglucoside C8–16, sodium C8–14 fatty alcohol sulphate, alcohol, sulphated castor oil, potassium citrate

*certified organically grown

Certifikáty
VEGAN, ECOgarantie, EcoControl
Složení
bez parfemace, vhodné pro vegany
Typy pokožky
alergická pokožka, citlivá pokožka
Eko drogerie Sonett
Praní prádla Sonett, Pro citlivou pokožku Neutral

26. 11. 2020, 10:21

nejlepsi

nic

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

09. 06. 2020, 20:27

Spokojenost

Nejsou

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)