Olej z černuchy seté Zahir 100ml - olej z černého kmínu na péči o pokožku - 8594182620054
Sdílej se svými přáteli

Olej z černuchy seté - 100ml

Skladem

Maroko

8594182620054

Pleťové oleje Zahir Cosmetics

100 ml

496 Kč S DPH

ks

Černuchový olej s kapátkem Zahir 100 ml

Olej z černuchy seté - černého kmínu - k masážím i péči o pokožku. Vhodný i pro ekzematickou a problematickou pleť. Pomáhá hojit drobná poranění pokožky. Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, v lidovém léčitelství se používal k mazání i vnitřně zejména u střevních, dýchacích a kožních potíží. Čínská i arabská medicína uznávala jeho léčivé a dezinfekční účinky i schopnost sjednocovat barevně drobné kožní nedokonalosti. Neobsahuje parabeny ani silikony!

Použití oleje z černuchy seté

  • masáž černuchovým olejem přináší úlevu při nadýmání i bolestech břicha
  • při potížích olej lehce nahřejte a masírujte postiženou oblast, vhodný k masážím bříšek kojenců
  • lehce vmasírujte do navlhčené pokožky (ideálně květovou vodou) tváře i celého těla a nechte působit, masírujte problematické oblasti pokožky či naneste na navlhčenou pleť místo krému

Olej z černuchy seté

Čistě přírodní kosmetický přípravek na péči o pleť i pokožku celého těla, bez konzervantů či jiných látek Černuchá setá (Nigella sativa), známá jako černý kmín, je po celá tisíciletí vysoce ceněnou bylinou pro své léčebné účinky. Olej z aromatických semen údajně ke krášlení používala už krásná Kleopatra nebo staroegyptská královna Nefertiti. Nejen v arabském světě je černý kmín dodnes v tradičním léčitelství považován za všelék!

Olej s nesmírně vysokým obsahem vitamínů, minerálů a nenasycených mastných kyselin je ideální především k péči o suchou, citlivou a podrážděnou pokožku. Díky svým léčivým vlastnostem kůži výrazně zklidňuje, minimalizuje svědění, a urychluje hojení drobných ran. Má antibakteriální a dezinfekční účinky, pomáhá při léčbě akné, ekzémů, lupénky a mykóz. Prospívá i suchým a oslabeným vlasům.

V kuchyni se používá za studena, především jako doplněk do salátů, kterým dodává kořeněnou chuť. Vysoký obsah kyseliny listové, vitamínů z řady B, a množství stopových prvků (např. železo, zinek, hořčík, vápník) prospívá lidskému organizmu. Posiluje imunitní systém, vypuzuje parazity.

Složení produktu

INCI: černuchový olej (nigella sativa oil)