Prací gel s olivovým olejem Sonett 1l - na vlnu, hedvábí i jemná vlákna, pro ruční praní i praní v pračce při teplotách do 40°C - 4007547305021
Sdílej se svými přáteli

Prací gel s olivovým olejem - 1l

(3)

Skladem

Německo

4007547305021

Praní prádla Sonett

1 l

182 Kč S DPH

ks

Varianty 0

Prací gel Sonett s olivovým olejem na vlnu a hedvábí 1 l

Přípravek na vlnu, hedvábí a jemná vlákna, pro ruční praní i praní v pračce při nižších teplotách do 40°C. Prací gel na jemné prádlo, vlnu a hedvábí. Gelová konzistence pracího přípravku ošetří choulostivé tkaniny zvlášť jemným způsobem!

Dávkování

  • nenalévejte přímo na suché prádlo
  • ruční praní: 10 - 30ml na 5l vody
  • praní v pračce: na 4,5kg prádla nalijte 60 - 90ml přípravku do příslušného zásobníku

Zvláštnosti produktu

Kvalitní lisovaný olivový olej je v tomto produktu zpracováván na mýdlo, které má vynikající čisticí, ošetřující a následně promašťující účinky na textilie z vlny a hedvábí. Za pomoci cukrového tenzidu vzniká jemný prací prostředek na bázi mýdla. Tento prostředek je i u tvrdé vody snadno použitelný a zachovává si všechny pozitivní vlastnosti.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek

Cukrové smáčedlo: cukr, škrob a kokosový tuk jsou suroviny k získání používaného cukrového tenzidu. Podíl cukrového tenzidu je takovým způsobem přizpůsoben obsahu mýdla v pracím prostředku, aby sloužil k tomu, že bude vápenaté mýdlo tvořící se u tvrdé vody udržovat v jemném rozptýlení a zabraňovat usazování na prádle.

Olivové mýdlo: z olivových hájů středomořské oblasti Itálie, Španělska a Řecka pocházejí plody, z nichž se mechanickými postupy, jako je lisování a odstřeďování, získává olivový olej v ekologické kvalitě. Zmýdelněný olej tvoří hlavní součást olivového pracího prostředku na vlnu a hedvábí. Olivový olej je nejlepší olejovou surovinou pro jemné mýdlo s následným promašťovacím účinkem. Jeho vyvážené složení mastných kyselin, jeho léčivý, harmonizující účinek na srdce a krevní oběh a pozoruhodný vývoj olivovníku v sedmiletém rytmu ukazují zvláštní vztah tohoto oleje k člověku.

Mýdlo z řepkového oleje: řepkový olej zmýdelněný louhem draselným slouží k posílení čisticí schopnosti. Řepka patří vedle lnu a slunečnice k několika málo olejninám, které jsou v našem mírném středoevropském klimatu pěstovány pro získávání oleje, a to rovněž v ekologické kvalitě.

Etanol: získává se zkvašením škrobnatých rostlin jako kukuřice a brambory. Etanol pomáhá udržovat mýdlo v tekutém stavu a zlepšuje zároveň schopnost pracího prostředku rozpouštět tuky.

Biologické odbourávání

Upozornění: za teplot pod 10°C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Mýdlo z rostlinných olejů má tu vynikající vlastnost, že bezprostředně po použití se slučuje s vápníkem, obsaženým vždy v odpadní vodě, na vápenaté mýdlo. Tím se během několika málo hodin neutralizuje aktivní povrchový účinek napadající živé organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak mikroorganismy ze 100% odbouráváno na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání).

Etanol lze bez omezení míchat s vodou, a během několika hodin se proto opět začleňuje do přírodního koloběhu. Při procesu výroby cukrových smáčedel se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Pro mikroorganismy je proto snadné rychle a úplně tyto smáčedla rozložit.

Zásady ekologické drogerie Sonett

  • Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou EKO certifikátů.
  • Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
  • Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
  • Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru.
  • Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.
  • Celý obal je recyklovatelný.

Složení produktu

INCI: Aqua, lanolin, potassium soap*, alkylpolyglucoside C8–14, cetyl alcohol, polysaccharide, potassium citrate, perfume* (fragrance), linalool*

*certified organically grown

Certifikáty
VEGAN, ECOgarantie, EcoControl
Složení
bez parfemace, vhodné pro vegany
Eko drogerie Sonett
Praní prádla Sonett

22. 03. 2021, 18:41

super

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

07. 01. 2021, 17:58

Velmi příjemná vůně

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)