Prací prášek Sensitive Color Sonett 1,2kg - prášek pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou - 4007547102200
Sdílej se svými přáteli

Prací prášek pro alergiky Sensitive Color - 1,2kg

Skladem

Německo

4007547102200

Praní barevného prádla Sonett Sensitive

1.2 kg

265 Kč S DPH

ks

Prací prášek pro alergiky Sensitive Color Sonett 1,2 kg

  • prací prášek bez parfemace, celý obal je recyklovatelný
  • řada Sensitive je určená pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou
  • jemný k barvám, vhodný k praní již od 20°C
  • prášek Color na praní barevných jemných tkanin z bavlny, lnu i syntetických vláken

Biologické odbourávání

Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100% rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání).

Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek

Prací prostředek Sonett obsahuje jako hlavní účinnou látku mýdlo, které se vyrábí z různých rostlinných olejů, palmového, řepkového, kokosového a olivového, a to vařením s louhem. Oleje pocházejí zčásti z ekologické bio-dynamické produkce. Mýdlo jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny, pro proces praní nezbytné, vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a pohlcení.

Soda se vyrábí přeměnou vápna pomocí kuchyňské soli. Ortokřemičitan vzniká roztavením křemičitého písku a sody. Soda a ortokřemičitan posilují svou zásaditostí mycí louh a podporují uvolňování zejména mastných látek.

Zeolit A a vrstevnatý křemičitan mají jako výchozí surovinu křemičité horniny. Vedle své vlastnosti poutat vápník ve vodě poutají tyto složky zároveň i organické látky rozpuštěné v prací vodě a barevné pigmenty a zabraňují jejich usazování na prádle. Derivát kokosového oleje podporuje mýdlo v jeho funkci rozpouštění tuků.

Zásady ekologické drogerie Sonett

  • Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
  • Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
  • Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru.
  • Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou EKO certifikátů, celý obal je recyklovatelný.
  • Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.

Složení produktu

INCI: Zeolite, sodium soap*, sodium citrate, coco glucoside, sodium carbonate, sodium silicate, sodium bicarbonate, Quillaja saponaria*

* certified organically grown